Social Media

Lauren Singer: zakladateľka Package Free Shop


Lauren Singer sa na prvý pohľad zdá byť obyčajnou dvadsaťdeväť ročnou Newyorčankou. No za touto krásnou a usmievavou ženou sa skrýva odhodlaná aktivistka, majiteľka dvoch spoločností a blogerka, ktorá inšpiruje ľudí po celom svete, ako prispieť k znížení produkcii odpadu a spotreby plastov.

Kto je Lauren Singer

Lauren študovala environmentalistiku na univerzite v New Yorku; a práve počas svojho štúdia si uvedomila, že jej súčasný životný štýl je v rozpore s tým, v čo verí. Za zlomový bod pokladá moment, kedy v škole odsudzovala spolužiačku, ktorá si každý deň nosila obed v plastovom obale, ktorý skončil v koši, no jedného dňa si uvedomila, že doma vytvára rovnaké množstvo i obsah odpadu, ako dievča z jej triedy.

A tak sa rozhodla to zmeniť — krok po kroku začala hľadať náhrady za bežné a každodenné produkty, ktoré sú z udržateľných, kompostovateľných alebo recyklovateľných materiálov. No to nebolo také jednoduché — v jej lokálnych obchodoch bolo všetko predajné len v plastových obaloch. Lauren preto musela hľadať iné cestičky a naučiť sa vytvárať si mnohé produkty doma. Tento zápal pre bezodpadový životný štýl postupne prerástol do založenia vlastného obchodu Package Free, ktorý ľuďom v mestskej časti Brooklyn ponúka všetko, čo im pomôže pri rovnakej zmene života.


Package Free obchod

Pôvodne vznikol na Deň Zeme v roku 2017 ako pop-up obchod na tri mesiace s cieľom zistiť, či majú ľudia o niečo také vôbec záujem. Uzavreli spoluprácu s viacerými značkami, ktoré im dodali produkty bez plastových obalov a ako "protislužbu" dostali celý zisk z predaja. Za takú krátku dobu nik nečakal úspech, ktorý Package Free dosiahol — záujem ľudí iba narastal, o obchode písali rôzne médiá a čoraz viac sa o ňom hovorilo i na sociálnych sieťach.

Ľudí nemôžeš zmeniť, ale môžeš ich inšpirovať, aby konali inak.


A tak sa z pop-up obchodíku rýchlo stal stály obchod, ktorý dopĺňa aj e-shop s bohatou ponukou všetkého od dóz a nádob na skladovanie potravín a pomôcok na čistenie a upratovanie, až po kozmetiku a znovu použiteľné produkty do kúpeľne. Cieľom je stať sa najväčším distribútorom udržateľných výrobkov po celom svete.


Trash Is For Tossers & The Simply Co.

Lauren však začala svoju cestu zero waste životom aj ako blogerka, ktorá na svojej stránke Trash Is For Tossers zdieľala svoje poznatky, recepty a zaujímavé tipy. Blog sa postupne prepracoval do formy editoriálneho magazínu, ktorého cieľom je ukázať, že takýto životný štýl môže byť jednoduchý, dostupný a efektívny.

Menším projektom je aj The Simply Co. — značka pracieho prášku, ktorý pozostáva len z troch prírodných zložiek, je vhodný pre vegánov a je balený v sklenenej nádobe, ktorú môžete opätovne používať. Nápad prišiel neplánovane — keď Lauren na svojom blogu zdieľala svoju cestu zero waste životom, dostávala mnoho otázok o tom, ako si vyrába čistiace produkty doma. A už po treťom dni od spustenia projektu mala viac ako tisíc objednávok na prací prášok.

Odporúčame...

Určite si pozrite jej TED Talk z roku 2015, kde hovorí o svojich začiatkoch, prečo žije zero waste život a prečo je dôležité, aby sme všetci prispeli k zníženiu produkcie odpadu a spoločne bojovali proti klimatickým zmenám. Odkaz nájdete TU.

zdroj: packagefreeshop.com, trashisfortossers.com. úvodná fotografia: christydawn.com

Zverejnenie komentára

Odoberaj novinky

Sleduj nás

Hľadáš niečo?

Instagram

BERIVAS.